Owadowe Love: dlaczego pszczoły są tak ważne?

Owadowe Love: dlaczego pszczoły są tak ważne?

Cześć i czołem Mali Ogrodnicy!

Dziś dzień wyjątkowy: Dzień Ziemi 2024! Z tej okazji zabierzemy Was w podróż po tajemniczym świecie owadów zapylających. Ale ostrzegamy: to nie będzie zwykłe wykładanie faktów!

Wiecie, dlaczego pszczoły i trzmiele są jak superbohaterowie naszych ogrodów? Bo potrafią latać, zbierać pyłek i… zniknąć w mgnieniu oka, pozostawiając naszą ogrodową zieleń pełną kwitnących drzew i krzaczków, które chwilę później obfitują w soczyste owoce! Dokładnie tak: to dzięki ciężkiej pracy owadów zapylających możemy cieszyć się słodyczą czereśni i soczystym smakiem truskawek!

Ale wiecie co? Nawet superbohaterowie potrzebują wypoczynku. Tak, tak, wyobraźcie sobie, jakbyście cały dzień latali wokół kwiatków! To by było męczące, prawda? Mamy na to rozwiązanie: Hotele dla Owadów! Dokładnie tak – małe luksusowe „hotele” dla naszych skrzydlatych przyjaciół.

dziecko młotek dziewczynka majsterkuje narzędzia budowniczy
dzieci majsterkują mały majsterkowicz młotek piła dziecko

I teraz najważniejsze – jak stworzyć taki hotelik? Otóż potrzebujesz tylko kilka rzeczy: trochę drewna, kilka narzędzi, troszkę sprytu i … no cóż, może trochę talentu w majsterkowaniu. Ale bez obaw, nawet jeśli brak Ci znajomości narzędzi – jesteś w stanie stworzyć Hotel dla Owadów pod okiem naszego instruktora!

Nasze Owadowe Love na Strusiej Farmie w Kniewie 19.05.2024 r. będzie idealną okazją do sprawdzenia się w roli małego majsterkowicza! Zapraszamy Was na dzień pełen edukacji, zabawy i miłości do naszych małych zapylaczy. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Do zobaczenia na Strusiej Farmie – w miejscu, gdzie nawet pszczółki mają swoje 5 gwiazdek! 🐝🌟

piła młotek narzędzia dziecko buduje majsterkowicz

Strusia Farma – Kniewo

84-252 Kniewo
Aleja Lipowa 125
woj. pomorskie

tel.: +48 58 676 63 29
kom.: +48 695 733 553

e-mail: strusiafarma@wp.pl