O nas

O nas

Strusia Farma w Kniewie to rodzinna przystań edukacji i zabawy, położona 10 km za Wejherowem, otoczona zielenią kaszubskich lasów i łąk oraz błękitem pobliskiego stawu. 

Od ponad 20 lat zajmujemy się hodowlą strusi afrykańskich, największych ptaków świata. Początkom naszej strusiej przygody dała parka przedstawicieli tego gatunku– Wróbelek i Balbina, które z czasem zyskały grono pierzastych przyjaciół i… pisklaków.

Strusia Farma to również inne zwierzaki, idealne dla dzieci mini zoo, w skład którego wchodzą:

  • nandu
  • emu
  • kozy
  • owce
  • lamy
  • osiołki
  • króliki
  • kury
  • gęsi

 


Naszym Gościom proponujemy sielskie doznania:  

Restauracja i sklep

Dla naszych Gości przygotowaliśmy restaurację wraz z przyjemnym zielonym ogródkiem i leżakami. Jesteśmy zdania, że relaks „pod chmurką” potrafi ukoić nawet najbardziej skołatane nerwy. Wśród wszechobecnej zieleni zaserwujemy Tobie pyszną kawę, a także dania m.in. z jaj i mięsa strusiego.

Grupom zorganizowanym proponujemy wypoczynek w strefach piknikowych z ogniskiem, a nawet odrobinę farmerskiego safari! Zajrzyj do naszych wycieczek grupowych.

Każdego odwiedzającego zapraszamy do wizyty w naszym sklepie z pamiątkami, w którym poznacie jak wydmuszka z jaja strusiego upodabnia się do porcelany, a w świat maskotek zabierze Was nasz Gang Strusiaków.

 

Galeria zdjęć:

Polub nas na Facebooku!

Na swoim koncie mamy małe i większe sukcesy biznesowe

W roku 2020 otrzymaliśmy grant z Agencji Rozwoju Pomorza, który przeznaczyliśmy na rozwój atrakcji dla najmłodszych – bezpiecznego placu zabaw. Ponadto, środki te wykorzystaliśmy na rozbudowę dostępnego dla naszych Gości węzła sanitarnego oraz ekologicznych rozwiązań energetycznych.

Strusia Farma zrealizowała także mały projekt pt.:Nie chowaj głowy w piasek – zakup urządzeń małej infrastruktury turystycznej w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013 Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie.

W 2019 roku zostaliśmy także laureatem plebiscytu Orły Turystyki.

Zostaliśmy również laureatem pierwszej edycji konkursu o Certyfikat Marki Lokalnej Kaszubskie Szmaragdy w kategorii „lokalny produkt turystyczny”.

Mieliśmy okazję prezentować wyroby z piór i skóry strusia na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Potwierdzeniem jakości naszych skórzanych produktów jest zdobyty brązowy medal MTP.

Kojarzysz nasz obiekt z radia, gazet lub telewizji?
Miło nam przypomnieć o relacjach z naszej farmy m.in. na łamach: TTM, Polsat, MTV, Dziennika Bałtyckiego. 

Polub nas na Facebooku!

Nasi Partnerzy:

Strusia Farma – Kniewo

84-252 Kniewo
Aleja Lipowa 125
woj. pomorskie

tel.: +48 58 676 63 29
kom.: +48 695 733 553

e-mail: strusiafarma@wp.pl