Zadzwoń do nas: 695 733 553

FacebookInstagramPinterest

O nas

O nas

Strusia Farma w Kniewie to rodzinny obiekt turystyczny, położony 10 km za Wejherowem, otoczony zielenią kaszubskich lasów i łąk oraz błękitem pobliskiego stawu. Od ponad 20 lat zajmujemy się hodowlą strusi afrykańskich, największych ptaków świata. Początkom naszej strusiej przygody dała parka przedstawicieli tego gatunku– Wróbelek i Balbina, które z czasem zyskały grono pierzastych przyjaciół i… pisklaków. 

Strusia Farma to również inne zwierzaki, idealne dla dzieci mini zoo, w skład którego wchodzą:


Naszym Gościom proponujemy sielskie doznania:  

Dla naszych Gości przygotowaliśmy restaurację wraz z przyjemnym zielonym ogródkiem, a nawet leżakami. Zaserwujemy Tobie pyszną kawę, a także dania m.in. z jaj i mięsa strusiego.
Grupom zorganizowanym proponujemy wypoczynek w strefach piknikowych z ogniskiem.

Każdego odwiedzającego zapraszamy do wizyty w naszym sklepie z pamiątkami, w którym poznacie jak wydmuszka z jaja strusiego upodabnia się do porcelany, a w świat maskotek zabierze Was nasz Gang Strusiaków.

Na swoim koncie mamy małe i większe sukcesy biznesowe.

W roku 2020 otrzymaliśmy grant z Agencji Rozwoju Pomorza, który przeznaczyliśmy na rozwój atrakcji dla najmłodszych – bezpiecznego placu zabaw. Ponadto, środki te wykorzystaliśmy na rozbudowę dostępnego dla naszych Gości węzła sanitarnego oraz ekologicznych rozwiązań energetycznych.

Zostaliśmy również laureatem pierwszej edycji konkursu o Certyfikat Marki Lokalnej Kaszubskie Szmaragdy w kategorii „lokalny produkt turystyczny”.

Strusia Farma zrealizowała także mały projekt pt.:Nie chowaj głowy w piasek – zakup urządzeń małej infrastruktury turystycznej w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013 Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Mieliśmy okazję prezentować wyroby z piór i skóry strusia na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Potwierdzeniem jakości naszych skórzanych produktów jest zdobyty brązowy medal MTP.

W 2019 roku zostaliśmy także laureatem plebiscytu Orły Turystyki. (+grafika orły turystyki)

Kojarzysz nasz obiekt z radia, gazet lub telewizji? Miło nam przypomnieć o relacjach z naszej farmy m.in. na łamach: TTM, Polsat, MTV, Dziennika Bałtyckiego. 

Jesteś ciekaw najnowszych wydarzeń na Strusiej Farmie? Sprawdź, co u nas słychać – polub nas na Facebook’u!


Instagram

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Strusia Farma – Kniewo

84-252 Kniewo
Al.Lipowa 125
woj. pomorskie

tel.: 58 676 63 29
kom.: 695 733 553

strusie@strusie-kniewo.com